Moja cesta

Na svojej ceste za naplnením snov a túžob som prešiel dlhú cestu hľadania, poznávania a objavovania. Cestu úžasných úspechov ale aj absolútneho dna. Časť z tejto cesty si môžte pozrieť aj na tejto stránke alebo sa o nej môžme porozprávať osobne :-)

  • Orange Slovensko, a.s.
  • Slovenská sporiteľňa, a.s.
  • Poštová banka, a.s.
  • OTP Banka Slovensko, a.s.
  • Kooperatíva poisťovňa, a.s.
  • AXA poisťovňa, a.s.
  • Allianz Slovenská poisťovňa, a.s.

Začiatky v Orange

Prvé školenie

Úplne začiatky a oboznámenie sa s prvými krokmi v obchode. V tejto spoločnosti som začal kariéru, ktorá ma vyniesla na vrchol.

Odcenenie mojej práce

Prvý veľký úspech bola moja nominácia od spokojných zákazníkov v kategórii "Spokojný zákazník" Nevyhral som, no nie všetko je o víťazstvách.

Tuning zraz Svidník

Tuning od roku 2006

V roku 2006 sa stali dve významné udalosti. Narodila sa mi moja dcérka Veronika a narodil sa aj Tuning zraz Svidník. V malom meste na severovýchode Slovenska vznikla jedna z najväčších kultúrno spoločenských akcii na Slovensku a som hrdý na to, že som mohol byť jej generálnym manažérom a otcom.

Organizátori Tuning zrazu vo Svidníku

Pre organizovanie takýchto veľkých akcii, kde v niektorých momentoch bolo viac ako 10 tis ľudí na jedenom malom mieste, je potrebný dobre zohraný tím ľudí a ten sme my mali.

Vždy dobrá zábava ...

Tisíce ľudí sa tešili nie len na autá a silné motory, ale aj na večernú show plnú hudby a zážitkov.

Moje prvé školenie

Finančná gramotnosť pre verejnosť

Môj druhý životný projekt (prvý bol Tuning zraz Svidník), vznikol na pôde Slovenskej sporiteľne, kde som pracoval ako poradca klienta. Pri konverzii meny som sa stretával s častým nepochopením toho čo sa vlastne deje a to hlavne u starších spoluobčanov, preto mi v hlave vznikla myšlienka na školenia zamerané na konverziu. Dostal som zelenú od vedenia a projekt sa mohol začať. Za dva mesiace som navštívil vo svojom voľnom čase desiatky obcí a organizácií v okrese Svidník aj mimo neho. Tato aktivita si vyslúžila aj záujem od najvyššieho vedenia a poďakovanie od generálnej riaditeľky Regíny Ovesný Straka.

Splnené sny

V štúdiu F1 na Markíze

Milujem motoristický šport a milujem F1. Keď sa v telke rozžhavia motory tak sedím prilepený na obrazovke a hlcem každú zákrutu. Príležitosť, byť priamo pri živom vysielaní F1 v Markíze, tak to už áno. Na túto skúsenosť budem ešte dlho spomínať.

Jazda na Formule Renault F2

Zajazdiť si vo formule? Tak toto som si vysníval a stalo sa. Vďaka Slovenskému formulovému jazdcovi Richardovi Gondovi sa mi podarilo "osedlať" jeho formulu F2 Renault a urobiť si s  ňou skúšobnú jazdu. Priatelia, od radosti som ani nedýchal.

Pomáhať u mňa nie je iba prázdna fráza

Školenia finančnej gramostnosti

Už niekoľko rokov sa venujem aj projektu finančnej gramotnosti na školách. Pomáham takto deťom na základných a stredných školách pochopiť svet financií.

Akcia tuning v škôlke

Popri akcii Tuning zraz Svidník, ktorú som spoluorganizoval, sme si našli čas aj na malých škôlkarom, ktorým sme venovali kopec hračiek a mohli sa vyšantiť aj pri tuningových súťažiach.

Pomoc Svidníckej nemocnici

Jednou s úžasných Tuningových spoluaktivít bolo aj darovanie prístrojov pre detské oddelenie nemocnice Svidník. Každý rok sme sa stretli s vrúcnym prijatím a každý prístroj a vybavenie dnes pomáha malým pacientom.

"White man cant jump"

V basketbale sa mi podarilo splniť časť svojích snov. Chlapec z malého mesta sa objavil v kádri Košíc kde sa mi v roku 1997 podarilo získať dokonca brondzovú medajlu na MS Kadetov. Sny o reprezentácii sa rozplynuli kôli zraneniam a zlému mentálnemu nastaveniu. Absolvoval som aspoň jedno reprezentačné sústredenie reprezentácie mužov do 20 rokov v Košickom Cassosporte.

Média

Múzeum poistných zmlúv

Rozhovoro so zakladateľom a organizátorom najprestížnejšej súťaže finančných produktov na Slovensku, Jiří Ščobákom o mojej zbierke poistných zmluv a projekte prvého Múzea poistenia na Slovensku.

Rozhovor o syndróme vyhorenia

Prijal som pozvanie do programu Ondru Syrového Na život, kde sme sa spolu rozprávali o syndróme vyhorenia. Otvoril som sa ako ešte nikdy a otvorene som hovoril o vlastnej skúsenosti s týmto "záškodníkom".

Šlo to naživo a diváci sa mali možnosť pýtať na všetko čo ich v tejto problematike najviac zaujalo.

Rozhovor pre RTVS o mojej fotorafii na Google mapách

Krátka reportáž o tom ako prispievam svojimi fotografiami na google maps a tak pomáham spoznávať pamiatky nie len na Slovensku. Po kliknutí na obrázok sa spustí táto reportáž.

Prajem príjemné sledovanie.

Rozhovor pre RTVS o mojej poistnej zbierke

Pre reláciu Regína som poskytol rozhovor o svojej zbierke poistných zmlúv. Rozhovor realizoval redaktor Zdeno Zubák a bolo to veľmi príjemne stretnutie a natáčanie. Stačí si kliknúť na obrázok a odkaz vás presmeruje priamo na tento rozhovor.

Prajem príjemné sledovanie.

Iné zaujímavé aktivity a certifikáty

Pomáhal som hľadať vzdialené svety

Vesmír ma vždy zaujímal a chcel som prispieť k jeho skúmaniu,  preto som sa pridal k projektu SETI H@me. Môj počítač bol zapojený do siete tisícov dalších a pomáhal spracovávať rádiové signály z vesmíru

Som aj na Marse

Pri štúdiu na vedeckom smere Fyziky som sa dostal k projektu, kde som mohol poslať svoje meno na Mars spolu s Mars Roverom v rámci misie Mars Pathfinder.

Google sprievodca

Keďže často cestujem, tak popri tom navštevujem zaujímavé miesta a prispievam aj do google máp. Je to môj relax a moja zábava. Proste ma baví poznávať! :-)

Dostať sa do jednej knihy to už hej. A čo takto do dvoch?

Nevyhorení

Môj príbeh vyhorenia sa objavil v knihe Nevyhorení od novinárok časopisu Forbes, Lucii Okše a Zuzany Matuščákovej.

Kronika Košického mužského Basketbalu

Autor a úžasný tréner Juraj Gacík našiel pre mňa miesto aj v jeho knihe, ktorá sa venuje Košickému mužskému basketbalu.