Vitajte na stránke vznikajúceho prvého Múzea poistenie na Slovensku, ktoré má v tejto chvíli iba virtuálnu expozíciu a je súčasťou mojej osobnej stránky. Ďakujem, že ste ju navštívili a verím, že sa vám jej obsah bude páćiť.

Môžete tu nájsť hlavne historické poistné zmluvy, reklamné predmety, plagáty, cedule poisťovní, ale aj ďalšie predmety spojené s poistením a poisťovníctvom na Slovensku, Čechách, spoločnom Československu a taktiež Rakúsko-Uhorsku.

Zbierku sa stále rozširuje a ak sa u vás doma nachádza akýkoľvek materiál spojený s Československým poisťovníctvom a chceli by ste, aby sa uchovali ďalším generáciám, budem veľmi rád keď ma kontaktujete. Predmety môžete buď darovať alebo sa vieme dohodnúť aj na cene výkupu.


Zbierka mojich predmetov je určená výhradne na zberateľské účely. Týmto prehlasujem, že nie som členom žiadneho hnutia smerujúcemu k potlačeniu práv a slobôd človeka alebo takého, ktoré hlása národnostnú, rasovú alebo spoločenskú neznášanlivosť voči inej skupine osôb, ani takéto hnutie nepodporujem.

1918 - 1945

Poistné zmluvy a dokumentácia medzi rokmi 1918 až 1945

1946 - 

V tejto sekcii sa nachádzajú zmluvy po roku 1945

1990 - 

V tejto sekcii nájdete poistenia a merkantil zo zaniknutých poisťovní po roku 1990 pôsobiacich na území Slovenska

Merkantil

všetko to čo súvisí s poisťovňami a poistením